Padomi matrača izvēlē

 Nedaudz padomu

  • Ja izvēlaties atsperu matraci, tad labāk izvēlēties tādu, kurā atsperes atrodas katra savā blokā. Katras atsperes saspiešanās notiek atsevišķi no citām atsperēm, tāpēc matracis dažādi izliecas pret katru ķermeņa daļu. Daži ražotāji izmanto atsperes ar dažāda diametra stiepli atsevišķās matrača daļās, lai būtu pareizāka svara un atsperes cietības atbilstība pret noteiktām ķermeņa daļām.
  • Ekonomiskos matračus uz kopēja atsperu bloka „bonnela” bāzes ir grūti nosaukt par ortopēdisko. Vienīgā alternatīva, bonnela cenu segmentā, ir bez atsperu matracis uz putu poliuretāns bāzes. Šāda matrača īpašības ir ievērojami labākas nekā bonnela.
  • Kokosa slānis 2cm biezumā, mazliet mazina atsperu punktveida efektu, it sevišķi tas ir jūtams uz Multipocet matrača. Ja jūs gribat saglabāt punktveida efektu, tad labāk būtu izvēlēties mīkstos vai vidēji mīkstos slāni no koira(1cm) + lateksa(2-3cm)
  • Starp bez atsperu matračiem popularitāti ir ieguvuši modeļi uz dabīgā lateksa vai putu poliuretāns. Pievērsiet uzmanību uz materiāla blīvumu, jo blīvāks, jo labāka kvalitāte un ilgāk kalpo.Veikalā to ir ļoti vienkārši pārbaudīt, paceliet matraci un tas kurš smagāks tas labāks.Tāpēc tas ir redzams uz cenas, tāpēc nerekomendējam pirkt lētus matračus kurus tirgo supermārketos.
  • Pievērsiet uzmanību uz jaunajiem materiāliem ar atmiņas efektu.Atmiņas efekta slānis dod viskozitātes efektu, un labi notur muguras jostas daļu. Kautgan efekts ir specifisks un patīk ne visiem.

Netaupiet uz matrača rēķina!